Haber

Akşener’in sözleri yeniden gündem oldu: Kılıçdaroğlu’nu aileme miras bıraktım

GÜZEL Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Genel Yönetim Kurulu (GİK) toplantısının ardından Kılıçdaroğlu’nun adaylığını desteklemediğini belirterek masadan ayrıldığını açıkladı. Akşener’in açıklamalarının ardından İzmit Belediyesi’nin kardeşinin adını taşıyan Nihat Gürer Spor Tesisleri’nin açılışında yaptığı konuşmalar sosyal medyada yeniden gündeme geldi.

Akşener, 23 Eylül 202’de Kılıçdaroğlu hakkında şunları söyledi:

Partiyi kurduk. ‘Kurulamaz’ dediler, kurduk. 24 Haziran’da seçim kararı alındı ​​ve biz tam seçime gideceğiz. YSK’nın tam tersi sonuçlar vereceği söylenmeye başlandı. Sonra bir siyasi partimizin Genel Başkanı ile görüştük, ‘Acaba beraber gidebilir miyiz’ dedik, maalesef olmadı, şartlar uymadı.

Sonra Kılıçdaroğlu Bey ile görüşmeyi düşündüm. Kendisine gittim ve 15 vekil istedim. Peki bu neydi? Türkiye’de çok şeyi değiştirecek bir demokrasi adımı talebiydi.

Ölene kadar ona minnettar kalacağım. Bey’e vasiyet ettim. Kılıçdaroğlu çocukları ile birlikte ‘aileme. Onlara bir şey olursa suç bende, bizde. 15 milletvekili arkadaşımdan biri karşımda duruyor. Yıllardır CHP’nin renkleri ile sağın renkleri arasında büyük bir kırılma olurken, o davranış o orta alanı, o mesafeyi kapattı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu