Haber

Akşener: “Yargıdan birini gönderdiler, adını değiştirip gitti. Oradan destek istediler”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Tayyip Bey ile Abdullah Öcalan’ın âdeta akrabalığa varan dostluğunu anlattırıyorlar. Abdullah Öcalan’ın ağabeyine Sayın Erdoğan ‘bizim Mehmet’ dedi. Dolmabahçe var. Adını değiştirerek yargıdan birini gönderdiler. Oraya gitti. Oradan destek istediler” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Habertürk TV’de bu akşam Fatih Altaylı’nın ‘Teke Tek’ programına konuk oldu. Aksener dedi ki:

“EN DÜŞÜK OYUMUZUN YÜZDE 15 OLACAĞINA GÖRE DÜŞÜNÜYORUM”

“Tüm anket şirketlerinin ortalaması alınıp veri işlemine tabi tutulduğunda en düşük oyumuzun yüzde 15 olacağı kanısı var. Kovid-19’dan beri anketler telefonla yapılıyor. Hiçbir anket şirketini suçlayamam çünkü içinde değilim. değer biçme pozisyonu.benim bu konuda uzmanlığım yok kusura bakmayın ama Birol bey bunların ortalamasından böyle bir simülasyon yapmış ama benim iddiam bu daha yüksek olur.

Vatandaş ne yapmaya çalıştığımı anladı. Şimdi bu ülkede birinci tipte kazanmaktan söz ediliyor ve o konuda ben bunu birincil tıpta ele alacağımızı sahada görüyorum ve içtenlikle insanların öngörüsü bazılarına üstün geliyor. Ara sıra ‘Meral hanım tarlada çalışacak mı?’ gibi saçma sapan sorular geliyor. Şimdi 22 puanı tamamladım. Rakamları bilmiyorum, 13 Mayıs’ı da içeren bir programım var.”

“SINIF BAKIMINDAN HER SINIFIN BİR KADINI VAR, HER YAŞIN BİR KADIN VAR”

Sağ seçmenin CHP’ye bakışına ilişkin bir soruya Akşener, şöyle yanıt verdi:

“İslamcı kesim daha derli toplu bir yapı olduğu için daha önce bu işlerle pek ilgilenmediler. Demokrat Parti ile CHP din kavgasını birlikte yaptılar. Kalıntıları oldu. Sınıf olmanın getirdiği bir üstünlük hep vardı. aslında sınıf meselesidir bu Türkiye’de bilinmez çünkü kimse sınıftan bahsedemez sınıf çelişkisi… Ondan gelen bir çekingenlik vardı.İnsanları bölmeden kucaklama yönünü samimiyetle algılıyorlar ama dahası da var. Erdoğan Bey ve arkadaşlarının çılgınca konuşmalarının ötesinde, bu çılgınca konuşmalara karşılık ekonomi berbat, artık evlerde açlık var, takım elbise, yelek, pardösü var. gördüğüm inanılmaz bir kadın profili.insanlar çile çekiyor ve Kemal Bey’in bu tavrı değerlidir.”

“KADINLARIN ACILARINI BİLİYORUM, ŞAHSEN YAPTIM. ÇÖZDÜĞÜME İNANIYORUM. ONUN İÇİN DE EK İSTİYORUM”

Akşener, Onur Erim’in A Haber yayınında kendisi hakkında yaptığı açıklamalara ilişkin şu soruyu yanıtladı:

“Eşimin beş vakit namaz kıldığının altını çizen bu arkadaşların zamanında yani Sayın Erdoğan zamanında eşimi aldattığım ima edilmiş, ardından üzerime fosforlu, evim diye etiket açılmıştı. Şu anda MHP’nin değerli siyasetçilerinden biri bizim için soyu geçerli olmayan değerli siyasetçilerimizdendir.” Peki ne demek? Annelerimiz ve babalarımız başkadır. 2015’te yine A Haber’de cinsiyetçi bir cümle kullanıldı. Demek istediğim, bu devirde bütün kadınların işi olduğu ortaya çıktı. Bu devirde bu kadar.” Kızmasının sebebi Erdoğan Bey’in bu konuda çok rahat olması. Bütün kadınlara ‘sürtük, rezil’ dedi. cinsiyetiniz soru işareti… Bir şey daha farkettim hanımlar… Çok şeye maruz kalıyor ama yapamıyor.Katil olmasın diye kocasına söyleyemiyor. babasına söyleme babasına bir şey olmasın çok kırıldık fatih bey hanımefendi her konuda haksız şimdi biraz da bu yüzden bu seçimi kazanmak için kafamı bu kadar dik tutmamın acısını biliyorum Kadınların yüzdesini bizzat yaşadım. Çözebileceğime inanıyorum. Bunun için de takviyeye ihtiyacım var. Balık baştan kokuyor, o yüzden uzaklaşıyor.”

“ÖYLE FARKLI Kİ, HDP İLE DOĞRU PARTİ SON DERECE DÜRÜST OLUR”

Akşener, HDP ile ilgili şu değerlendirmede bulundu:

“HDP’nin o masada olmadığını herkes biliyor. Yeşil Sol parti oldu ama ana gövdesi HDP’ydi. Mithat Sancar’ın HDP’nin Sayın Kılıçdaroğlu’na destek olacağına dair yaptığı açıklamada pazarlık olmadığını açıkladı. Yazılı olarak okudum. .HDP diyor ki, ‘Hayır, bizim böyle bir durumumuz yok’. İki parti sırf HDP var diye hakaretler duyuyor. Her şeyden önce, ondan sonra HDP kurumsal yapıya hakaretler zinciridir. Diyelim ki CHP, “onların oyu fazla, sizin oyu- nuz yetmiyor” dedi, ayağa kalkacağız. O kadar farklı ki HDP ve YETER Partisi son derece dürüst. “Bizim arkadan, cepheden bir bağımız yok, onların da bizimle bir bağı yok. Bu ipin ucu o kadar çok gitti ki Kürt eşittir PKK. AK Parti Kürtlerin oyunu istemiyor mu? İYİ Parti” Parti, CHP, diğer partiler Kürtlerin oyunu istemiyor.” ? Her siyasi partiye oy verenlerin oyunu istiyoruz. Elbette HDP’de PKK’yı yüzde yüz destekleyenlerin oyu var ama PKK ile alakası olmayanların da oyu var. AKP’ye oy veren Kürtlerin hepsi PKK’lı ama aleyhte oy vermeyen Türkler hain ve terörist… Bunu çok tehlikeli buluyorum. Bizi dış güçler ayıramadı ama bu dil ayırıyor.”

“BEN BU TÜR İŞLERİ YAPTIYSA, ERDOĞAN SAYIN’A MEYDAN OKUYORUM, TÜRK POLİSİNİN BU GURURUNU DERHAL KALDIRIYORUM. OSLO’DA HİÇ BULUNMADIM”

Akşener, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Bu seçim bir darbe girişimidir” sözlerini şöyle değerlendirdi:

“Bu çok ağır bir ceza. Sayın Erdoğan’ın İçişleri Bakanı 31 Mart’tan sonra İstanbul’da ikinci seçime giderken TRT’de Osman Öcalan’la yaptığı röportaj yayınlandı. Abdullah Öcalan’ın mektubu çıktı. Sayın Bahçeli, ‘Bunlar’ dedi. mektup dikkate alınmalıdır.’ İçişleri Bakanı, “Sn. Meral ve Temel Bey, Kandil ile bir bildiri imzaladı. İkimizin de bağışıklığı yok. Bu yasa dışıdır. Ben çıkıp dedim ki ne yapıyorsun abi ben o kağıdı imzaladıysam oturma o ofise. Aynı adamlar. Diyarbakır’da faili meçhul olduğunun söylenmesi, İstanbul Kandil’de gazeteye imza atması övünülecek kadar büyük bir tatsızlıktır. Yıllardır evimin kapısında karakol var. Bana gereğini yapmadığım için rastgele Kandil veya PKK ile temasa geçmenizi sağladıysam. Ben böyle bir şey yaptıysam Sayın Erdoğan’a sesleniyorum, muhterem Türk polisini derhal geri çekin. Oslo’da bulunmadım. Habur’un ayıbını ben yapmadım. Sizin aracılığınızla söylüyorum ne kadar PKK, FETÖ, Hizbullah olursa olsun benim onlarla hiçbir ilgim ve mensubiyetim yoktur. Onun sempatisi varsa, Cenab-ı Hak beni de, beni de perişan etsin. Ben PKK ile uğraşanlardan biriyim. Hala bağışıklığım yok. Bunun gibi her şeyi tutuklayın.

“SEÇİMDE PARLAMENTER SİSTEMİ BİR DAHA KONUŞMAYACAĞIZ”

Bu gerçekten değerli bir seçim. Bir daha parlamenter sistemden bahsetmeyeceğimiz bir seçim. AK Partililere sesleniyorum. 21. yüzyılın değer setlerine uygun, güçlendirilmiş bir demokrasiye, hukukun üstünlüğüne geçeceğimizi söylüyoruz. Demokrasi vadeden bir yapı öfkesini yenmek zorundadır. Ama diyelim ki Sayın Erdoğan kazandı, onların yerinde ben olsam Sayın Kılıçdaroğlu’na oyumu verirdim. 5 yıl sonra tekrar seçilemeyecek, partisinde damatlardan başka kimse yok. Doğal olarak buradan seçilecek ve parlamenter sistem bir daha tartışılmayacağı için bu yetkilerle bir öfke topu seçilecek. AK Parti’yi sevenlerin yanında olsam, Kılıçdaroğlu Bey’e ve bize oy verirdim. Artık bu dilden bıktık.”

“YARGIDAN BİRİSİNİ GÖNDERDİLER, İSİM DEĞİŞTİRMEDEN BIRAKTI”

Cezaevindeki PKK’lıların serbest bırakılacağı tezini yalanlayan Akşener, şu açıklamayı yaptı:

“Beni durduruyorlar ve Tayyip Bey ile Abdullah Öcalan’a akrabalığa varan dostluğu anlatmak zorunda kalıyorlar. Abdullah Öcalan’ın ağabeyine Sayın Erdoğan ‘mehmetimiz’ dedi. Dolmabahçe notları var. Yargıdan birini gönderdiler, onu gönderdiler. Adını değiştirmiş, orada destek istemişler, “Öyleyse inkar ediyorsun, yazılması gerekiyor” dedi. Bu kısmı bilmiyorum. Basından. Kimin nasıl gittiğini biliyorum. 31 Mart’tan sonra İstanbul’un başına gelenler meydanda. Ne PKK, FETÖ, Hizbullah, Gaffar Okan Gonca Kuriş’in katillerinin hiçbir şekilde serbest bırakılacağı konusunda bir mutabakat yok.. Öcalan mahkemesinde ne kadar avukat varsa şehit yakınları kadar kişi ben organizatör benim 30 bin kişi uğraşıyor, 40 bin kişi uğraşıyor. Türkiye’de silahlı örgüt kurarak cinayet işleyen kişi tüm ölümlerden sorumludur. Kemal Beyefendi ya da Öcalan’ın kardeşi olamaz. Bunu iki kutuplu bir dış politikaya dönüştürmek.

Akşener, savunma sanayi ile ilgili soruya şu yanıtı verdi:

“ŞİRKETİ BU İKİ TÜRK KURDU, ŞİRKETİ YOK ETMEK EN KÖTÜ DEĞİLDİR; BAYKAR’A SAVAŞI BURADAN ÇIKARMAK DOĞRU DEĞİLDİR”

“Bunlar ROKETSAN’dan beri ilgi duyduğum konular. Bu işlerin Ar-Ge’sini bazı öğrencilerim yaptı. Benim ilgi alanıma giriyor. Ne de olsa Türk okullarından mezun olan bu gençler Baykar ve Özdemir’di. çok saygın bir insan” Kılıçdaroğlu Bey’in Baykar firmasına ve kurucusu merhum Özdemir’e olan saygısını hepimiz biliyoruz. Ondan sonra da bir ziyarette bulundu. İnsanlarımız var. Baykar dahil Türkiye’de ve dünyada herkes taç giyiyor. Siyasi yönetimin görevi bu insanların önünü açmaktır. Bu iki Türk’ün kurduğu şirketi karalamak doğru değil; Buradan Baykar’a savaş açıldığı sonucuna varmak doğru değil. Şahsen Atatürk Havalimanı’nın yeniden uluslararası havalimanı olmasını doğru buluyorum. Hatta bunu anlaşma metnine koyduk. Kılıçdaroğlu Bey uzay merkezi kuralım dedi. Aksine beyin göçü diye bir anlayış var. Bu saygın. Bu Baykar’a karşı olmak değil. İstanbul Havalimanı yanlış bir yatırımdır. Ama çöp olamaz. Yanlış hatırlamıyorsam 70-50 milyon turist Paris’e geliyordu. Düşünün böyle turistleri İstanbul’a getiriyorsunuz, bütün havalimanlarına ihtiyaç var.

“M. KILIÇDAROĞLU KAYNAĞIYLA YATIRIM YAPILACAK PARADAN KONUŞUYOR. BUNU HERKES BİLİYOR”

Ekonominin işvereni imandır. Kaynağı belli olan para saf paradır, o para yatırıma gelir. Yerli para dahil yatırılan her para yargı bağımsızlığını bekliyor. Kuralların önceden açıklanmasını bekliyorum. Kısacası hukukun üstün olduğu, istikrar ve denetim sistemlerinin olduğu, demokrasinin tam ve kusursuz uygulandığı bir yer gerektirmektedir. Sayın Kılıçdaroğlu, kaynağı mutlaka yatırılacak bir paradan bahsediyor. Herkesin bildiği yol bu.

“İKİNCİ TURDA KAZANACAĞIZ, KAZANACAĞIZ” DEMEK ZATEN KAYBETTİ AK PARTİ

Çok samimi bir şey söyleyeyim. ‘İkinci tura çıkacağız, kazanacağız’ diyen bir AK Parti fiilen kaybetmiştir. Bu şimdiye kadar denendi mi? İkinci çeşitte kalıp kalmayacağı 10 gün öncesinden net olarak görülüyor. Ancak sahada gördüğüm, tereddüt etmesi gereken yerler çılgınca alkışlıyor. Kemal’e bir oy, Meral’e bir oy. Bu çok zaman aldı. Böyle bir sistemde birinci türden alınabileceğine inanıyorum. Çalıştığım yeri gördüğüm kadarıyla. Parlamentoyu da alacağımıza inanıyorum. 300’ün üzerinde. Bizim hayalimiz 400 falan. 300’ü geçeceğimize yürekten inanıyorum. 95 seçimleri gibi çıkacak. Bu benim inancım. Hatta bazılarıyla iddiaya girdim. Hayalim ilk İYİ Parti’ye sahip olmak. AK Parti seçmeninden daha fazla oy alıyoruz. Kemal Bey’in alacağına yürekten inanıyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort