Ekonomi

Depremin etkilediği illerde mücbir sebep uzatıldı

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerden etkilenen Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya ile Gaziantep’in İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde mücbir sebep halinin 30 Kasım 2023’e kadar uzatılmasına karar verildi.

Konuyla ilgili Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Kararla, Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen depremler nedeniyle ilan edilen “mücbir sebep”in Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş illerinde 30 Kasım 2023 tarihine kadar devam edeceği açıklandı. ve Malatya ile Gaziantep’in İslahiye ve Nurdağı ilçeleridir.

6 Şubat – 30 Kasım 2023 tarihleri ​​arasında alacaklı idarelere ödenmesi gereken borçlulara ait ilk taksitin ödeme süresi, mücbir sebep durumunun sona erdiği ayda sona erecektir. Sonraki taksitler ikişer aylık dönemler halinde de ödenebilir.

Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun kapsamında yeniden yapılandırılan borçların aylık taksitlerinin mücbir sebep durumunun sona erdiği aydan itibaren aylık taksitler halinde ödenmesine karar verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu