Haber

Kırkpınar Kültürü Tanıtma ve Yaşatma Derneği Olağan Genel Kurulu Yapıldı

Kırkpınar Kültürünü Tanıtma ve Yaşatma Derneği’nin olağan genel kurulu Edirne’de yapıldı.

Derneğin genel kurul toplantısı kentte bir lokantada yapıldı.

Toplantı, Kırkpınar Marşı bestecisi merhum Beyazıt Sansı ve hayatını kaybeden pehlivanlar için bir dakikalık saygı duruşu ile başladı.

Kırkpınar Kültür Tanıtma Derneği Başkanı ve eski Kırkpınar pehlivanlarından Alper Yazoğlu, Kırkpınar’ın gönüllerde bir destan olduğunu belirtti.

Toplantının divan başkanlığını yürüten Edirne eski Belediye Başkanı İbrahim Ay, Kırkpınar’da tüm yükün belediyeye ait olduğunu belirterek, organizasyonun kurumlarla iş birliği içinde yürütülmesi gerektiğine inandığının altını çizdi.

Federasyonda karar vericilerin büyük çoğunluğunun minder güreşinden geldiğini ancak yağlı güreşin farklı bir branş olduğunu kaydeden Ay, “Şu anda yağlı güreş, minder güreşine dönüştü. Kim karşı çıkarsa çıksın önünde duracağım. . Bu sporla ilgili kararları kulaklarında yağ olmayan insanlar verdiğinde durum böyle değil.” ifadelerini kullandı.

Bulgaristan’da düzenlenen Koca Yusuf Güreşleri’nin şefi Ramazan İtimat da Kırkpınar’ın yağlı güreşlerin olimpiyat yeri olduğunu belirterek, derneklerinin federasyona etki etmesi gerektiğini düşündüğünü ifade etti.

Tek liste ile takip edilen seçimde dernek yönetimini Alper Yazoğlu, Hüseyin Erkin, Mehmet İriş, Murat Köse, Mustafa Altunhan, Levent Erdoğan ve Şükrü Kayabaş oluşturdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu